پیش دبستانی بهاران آب پخش

پیش دبستانی بهاران و تاریخچه


پیش دبستانی بهاران و مهد کودک خورشید در سال ۱۳۹۰ در شهر آبپخش شروع به کار کرد .نو آموزان در مقاطع پیش دبستانی و نوباوه ۱ و ۲ (سنین ۳-۶) مشغول به تحصیل بودند که تعداد نو آموزان هر کلاس ۲۰ نفر بود .

IMG_2839

در سال ۹۰ پرسنل مرکز متشکل از مدیر ، ۶ مربی و ۲ کمک مربی بود و تعداد نوآموزان دختر و پسر حدود ۱۲۰ نفر بوده است . مدیر و کلیه مربیان مهدکودک و پیش دبستانی بهاران تمامی دوره های مربوط به مدیریت و مربیگری را در کلاس ها و کارگاههای آموزش و پرورش و بهزیستی گذرانده اند بنابراین مرکز یک محیط امن و

مناسب برای آموزش بچه ها از طریق بازی و سایر ابزارهای آموزشی با رعایت کلیه قوانین و استانداردهای بهداشتی و ایمنی و برنامه ریزی مناسب و ایجاد ارتباط نزدیک با والدین و ارائه گزارش و توضیحات لازم از وضعیت و روند پیشرفت بچه ها و سالم بودن وسایل و اسباب بازی ها فراهم کرده است .
مربیان و بچه ها رابطه بسیار صمیمی با همدیگر و در کلام و رفتار خود عشق و محبت نشان می دهند و از محیط داخلی و خارجی تمیز برخوردار می باشد و برای ورود و خروج کودکان برنامه ریزی اساسی و خاصی صورت می گیرد.
در سال ۹۳ مدیریت پیش دبستانی بهاران به عنوان سرگروه آموزشی کلیه مراکز معرفی شد .
در سال ۹۳-۹۴ مرکز پیش دبستانی بهاران مجهز به دوربین مدار بسته شد و کلیه کلاس ها تحت پوشش دوربین قرار گرفتند . مدیریت پیش دبستانی بهاران در طول سابقه کاری خود ۴ سال در بوشهر و ۵ سال در آبپخش (جمعا ۹ سال) یکی از موفق ترین و پرتلاش ترین مدیران استان می باشد که در طول این سالها همگان کم و بیش با نحوه کار و فعالیتهای ایشان و مرکز آگاهی و آشنایی دارند . در سال ۹۳ و ۹۴ دو سال متوالی مرکز دریافت کننده جایزه نقدی و لوح تقدیر از طرف سازمان بهزیستی کشور بوده است.
پیش دبستانی از سال ۹۱ تا کنون جزو بهترین و فعالترین مهد کودک استان بوشهر و همچنین دارنده لوح های تقدیر از سازمان های بهزیستی کشور و استان می باشدو از لحاظ آموزشی و فعالیت های فرهنگی ،اجتماعی ، هنری و تفریح و سرگرمی نیز معرف عام و خاص می باشد.
پیش دبستان بهاران اولین مرکزی بود که کودکان را به شهرک ترافیک استان بوشهر برد و شهرک ترافیک با حضور پرسنل راهنمایی و رانندگی بوشهر و عزیزان صدا و سیما و نو آموزان و مدیر و مربیان مهد کودک افتتاح شد . هر سال اردو های پارک ، موزه – سینما و بازدید های علمی ، کتابخانه و آتش نشانی برگذار می شود و روز های مناسبتی مثل روز معلولین ، پلیس ، پرستار و …. با حضور مهمانان ویژه و خاص و نوآموزان جشن گرفته و این روزها را گرامی می داریم . و کودکان به صورت علمی با این شخصیت ها و شغل ها آشنا می شوند .
هر سال جلسات مشاوره و پرسش و پاسخ کاترشناس روانشناسی با اولیاء نوآموزان در مهد کودک برگزار می شود و مشکلات رفتاری و آموزشی کودکان مطرح و راهکار ارائه می شود . در طول ۵ سال فعالیت پیش دبستانی بهاران ، مرکز انجمن اولیا و مربیان را تشکیل داده و در جلسات در رابطه با برنامه های آموزشی ، تفریحی ، مراسمات و اختصاص بودجه با اعضای انجمن به تبادل نظر می پردازد و از ایده ها و نظرات آنها استفاده می کنند . همچنین در رابطه با مشکلات آموزشی و رفتاری کودکان جلسات مختلف برگذار می نماید تا به نتیجه مطلبوب برسند.

دسته بندی : اخبار

نظر شما چیست ؟!